Breadcrumbs


 

Wielokrotnie pisaliśmy na łamach Sławskiego Partnera o Kościele Św, Huberta w Tarnowie Jeziernym- byliśmy od narodzin idei aż po zwieńczenie dzieła-jego poświecenia. Relacjonowaliśmy także uroczystości w nim obchodzone przez myśliwych Koła Łowieckiego „Ryś”Sława.

 

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy Państwu donieść o nowej inicjatywie Proboszcza parafii Sławskiej, Rady sołeckiej wsi Tarnów Jezierny i Koła Łowieckiego „Ryś” Sława-Pierwszej Parafiady Myśliwskiej, która odbędzie się w niedzielę 25 lipca 2010 r.

 

Rozpocznie się ona przemarszem myśliwych i mszą Świętą hubertowską o 12:15. Celebrować ją będzie kapelan myśliwych lubuskich ksiądz Przemysław Kasprzak.

 

Po mszy planowany jest koncert zespołu sygnalistów „Lubuskie fanfary”. Po koncercie, około godziny 14 zostaną przeprowadzone liczne konkursy, w których każdy chętny będzie mógł wziąć udział.

 

O 15 wystąpi znakomity zespół Pieśni i Tańca z Krzepielowa. Następnie odbędą się licytacje, podczas których nabyć można będzie różnego rodzaju przedmioty mniej lub bardziej związane z łowiectwem, m. in. rękodzieła Jerzego Dońca.

 

Parafiada zakończy się zabawą taneczną zaczynająca się o 19:30, a trwającą zapewne do białego rana.

 

Zainteresowanie Parafiadą jest duże – udział w niej zapowiedzieli m. in. Biskup Senior Adam Dyczkowski, marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, starosta powiatu wschowskiego Marek Kozaczek.